Göksu Kapı Blog

Otopark, depo, fabrika gibi birbirinden farklı amaçlarla kullanılan alanların girişleri için tasarlanmış, dolgulu çelik sandviç panel kullanılarak üretilen, enerji tasarrufu ve üst düzey güvenlik sağlayan kapı modelleri Seksiyonel Kapı olarak adlandırılır.

Seksiyonel Kapıların fonksiyonel özellikleri çok fazla olduğu için kullanım alanları oldukça geniştir. Üretim aşamasında şeffaf paneller kullanılarak transparanlık özelliği sağlanan Seksiyonel Kapılar bu sayede showroom ve servis girişleri gibi amaçlarla kullanılan yapılarda da çok sık tercih edilmektedir.

Seksiyonel Kapılar hızı, hava akımını engellemesi, gürültü kirliliğine engel olması gibi her işletmenin arzu ettiği özelliklere sahip oldukları için farklı faaliyetler gösteren pek çok işletme tarafından talep edilmektedir. Ayrıca kullanıldığı yapıya yüksek seviyede güvenlik imkanı sunan Seksiyonel Kapı çeşitleri kullanıcılara açık görüş mesafesi sağlamaktadır.

Kullanım ömrü uzun olan Seksiyonel Kapılar her projeye %100 uyum sağlayacak şekilde üretilebilir. Seksiyonel Kapı tercih eden firma sahipleri sanayinin veya şehrin ses kirliliğinden uzak, güvenli ve dayanıklı kapılara sahip olurlar. Bu durum firmanın iş verimliliğini dahi artırmaktadır.

Göksu Kapı 30 yılı aşkın tecrübesi ve uzman ekibi ile tüm dünyaya Otomatik Kapı üretmeye devam etmektedir. Sizde yapınızda ihtiyaç duyduğunuz Seksiyonel Kapıların En İyi Seksiyonel Kapı Üreticisi eliyle yapılmasını sağlamak ve Seksiyonel Kapıların teknik özellikleri, videoları, broşürleri ile ilgili bilgi edinmek için goxu.com.tr/seksiyonel-sanayi-kapilari bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Uzman ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda Seksiyonel Kapı sahibi olan işletmelerin güvenle ve uzun ömürlü şekilde kapılarını kullanabilmeleri için dikkat etmesi gereken hususlara değinmeye, Seksiyonel Kapı alım süreci sonrası bilinmesi gerekenlere değinmeye çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir durum ile ilgili İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı Montajı Nasıl Yapılır 

Seksiyonel Kapı Montajının sağlıklı şekilde yapılması yani Seksiyonel Kapının doğru bir şekilde takılması kapının kullanım ömrü ve işletmenin emniyetli çalışması için çok önemlidir. Bu sürecin uzman personeller tarafından yapılması gerekmektedir.

Göksu Kapı tarafından üretilen Seksiyonel Kapılar her ilde hizmet veren yetkin bayilerin çalışanları tarafından kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Seksiyonel Kapı Montajı nasıl yapılır sorusunu maddeler halinde;

 • Seksiyonel Kapının yerleştirileceği alanı temizleyin ve tüm gereksiz eşyalardan arındırın.
 • Kapının üstünde bulunan çift ayaklı konsolu (ayakları) takın. Ayakların altına kapının düzgün bir şekilde durmasını sağlayacak bir destek koyun.
 • Seksiyonel Kapıyı ayakların üzerine yerleştirin ve ayakların kapıya doğru sabitlenmesini sağlayın.
 • Kapının yüksek kısmına (düz yüzeyi) bir kapıyı açarak sabitleyin.
 • Seksiyonel Kapının düşük kısmına (bükülmüş yüzeyi) bir kapıyı kapatarak sabitleyin.
 • Seksiyonel kapıyı kapatıp açarak açılıp kapanma hareketini kontrol edin. Eğer kapı düzgün bir şekilde açılıp kapanmıyorsa ayakların veya kapının sabitlenmesini düzeltin.

şeklinde yanıtlayabiliriz.

Bu adımlar takip edilerek yapılan montaj işlemleri sonucunda Seksiyonel Kapı doğru bir şekilde yerine takılmaktadır. Montaj sırasında zorluk yaşanmaması veya kullanıcıyı kararsız bırakacak bir durumun ortaya çıkmaması için işlemlerin profesyonel bir personel tarafından yapılması gerekmektedir.

Seksiyonel Kapı Yayı Nasıl Kurulur 

Seksiyonel Kapıların doğru şekilde açılıp kapanmasını sağlayan bir bileşen Seksiyonel Kapı Yayı olarak ifade edilmektedir. Seksiyonel Kapıların çalışması sırasında çok önemli bir görev üstlenen Seksiyonel Kapı Yayları doğru şekilde kurulmalıdır.

Seksiyonel Kapı Yayı nasıl kurulur sorusunu basamaklar halinde;

 • Seksiyonel Kapı Yayının teslim edildiği paketi açın ve yayın içerisindeki tüm parçaları kontrol edin. Eksik parçaların olup olmadığını inceledikten sonra varsa eksik parçaları teslim alın.
 • Kapıyı açık olduğu pozisyona getirin.
 • Endüstriyel Kapı yayının yüksek kısmının (düz yüzeyi) kapının iç tarafına doğru yerleştirin.
 • Seksiyonel Kapı yayının düşük kısmını (bükülmüş yüzeyi) kapının dış tarafına doğru yerleştirin.
 • Seksiyonel Kapı yayının düşük kısmına (bükülmüş yüzeyi) bir kapıyı kapatarak sabitleyin.
 • Seksiyonel Kapı yayının yüksek kısmını (düz yüzeyi) bir kapıyı açarak sabitleyin.
 • Kapının açılıp kapanmasını kontrol edin ve eğer gerekliyse yayın sabitlenmesini düzeltin.

olarak açıklayabiliriz.

Seksiyonel Kapı Bakımı Nasıl Yapılır 

Seksiyonel Kapılar bu alanda uzman ve yetkin üretim firmaları tarafından imal edildikten sonra uzun yıllar güvenle kullanım imkanı sunmaktadır. Seksiyonel Kapıların kullanım ömrü düzenli ve doğru bakım ile çok daha uzun yıllar olmakta hatta ömürlük kullanılır hale gelmektedir.

Seksiyonel Kapıların düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekli işlemlerin yapılması süreci Seksiyonel Kapı Bakımı olarak adlandırılmaktadır. Seksiyonel Kapı Bakımı;

 • Kapının düzgün bir şekilde açılıp kapandığını ve kaydırarak hareket ettiğini kontrol edin. Eğer kapı sıkışıyor veya düzgün bir şekilde hareket etmiyorsa bu durum bir bakım veya tamir işlemi gerektirebilir.
 • Kapının metal parçalarını ve diğer bileşenlerini temizleyin. Bu işlemi yaparken kapının metal parçalarını yağlayarak hareketini kolaylaştırabilirsiniz.
 • Kapının kilit mekanizmasını kontrol edin ve eğer gerekliyse yağlayın. Eğer kilit mekanizmasında bir sorun varsa bu durum bir tamir gerektirebilir.
 • Kapının ısı ve ses yalıtımını kontrol edin. Eğer ısı ve ses yalıtımı yeterli değilse bu durum bir tamir gerektirebilir.
 • Eğer kapınızda bir sorun varsa veya bakımını yapamıyorsanız İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşın... Size en yakın bayimizi yönlendirip kapınızın gerekli bakımının yapılmasını ve gerekli tamirlerin tamamlanmasını sağlayacağız.
 • Bu adımları takip ederek Seksiyonel Kapınızı düzgün bir şekilde bakımını yapabilir ve kapınızın verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

adımları takip edilerek yapılmaktadır.

Seksiyonel Kapıların Bakımında Hangi Parçalar Değişmelidir 

Seksiyonel Kapılarda zamanla kullanım ve yaşlanma sonucu bazı parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Özellikle yoğun kullanılan Otomatik Kapı Sistemleri bazı parçaların daha sık değiştirilmesi kullanıcı güvenliği için çok önemlidir.

Seksiyonel Kapı Bakımı veya Seksiyonel Kapı Tamiri sırasında değiştirilmesi gereken parçalar arasında;

 • Seksiyonel Kapı Kayışı
 • Seksiyonel Kapı Kilit Mekanizması
 • Seksiyonel Kapı Yayı
 • Seksiyonel Kapı Rayı
 • Seksiyonel Kapı Menteşeleri
 • Seksiyonel Kapı Sandviç Panelleri
 • Seksiyonel Kapı Elektronik Kartları
 • Seksiyonel Kapı Motoru
 • Seksiyonel Kapı Halat Kopma Emniyet Sistemleri
 • Seksiyonel Kapı Yay Kırılma Emniyet Sistemleri
 • Seksiyonel Kapı Switchleri

gösterilebilir.

Seksiyonel Kapı Servisi ve bakımı konusunda hassas davranarak yukarıda belirttiğimiz parçaların gerekli periyotlarla kontrolünü yaptırmanız hem işletmenizde güvenliği sağlamanıza hem de kapınızı uzun süre kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

Seksiyonel Kapı Bakımının Faydaları 

Seksiyonel Kapıların bakımının doğru şekilde ve gerekli periyotlarla yapılması ortaya çıkma ihtimali olan Seksiyonel Kapı Arızaları nı büyümeden engellemeyi sağlamaktadır. Bakım sürecinde tespit edilen problemler başlangıç seviyesinde yapılan müdahaleler ile giderilerek sorunun büyümesi engellenir.

Bununla birlikte Seksiyonel Kapı Bakımı zamanı gelmiş kapılarınız için Seksiyonel Kapı Servisi arayarak talep açmanız halinde yapılan inceleme ve bakım sonrası kapının garantisi kaldığı yerden devam etmektedir. Ayrıca bakımı doğru zamanda yapılmayan kapılarda ise ürün garanti dışı kalmaktadır.

Seksiyonel Kapı Bakımı sırasında kapının tüm bileşenleri en ince ayrıntısına kadar incelenerek tolerans değerlerine göre kontrol edilir. Değişmesi gereken parçaların listesi hazırlanır ve size bildirilir. Onay vermeniz ile birlikte gerekli değişimler tamamlanır.

Seksiyonel Kapı Tamiri 

Seksiyonel Kapılar evlerin ve işyerlerinin güzel bir görünümünü, binaların ısı ve ses yalıtımını sağlarlar. Seksiyonel Kapıların düzgün bir şekilde işlemesi kapının güzel görünmesine ve verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu nedenle Seksiyonel Kapı Tamiri önemlidir.

Seksiyonel Kapınız çalışırken bir aksaklık veya sorun olduğunu düşünüyorsanız tamir edilmesi ve bakımının yapılması gerekir. Bu sayede kapınız daha uzun bir süre düzgün bir şekilde çalışacak, ısı ve ses yalıtımınız da iyi bir seviyede olacaktır.

Seksiyonel Kapı Tamiri konusunda bu alanda yetkili personellere ulaşmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye en yakın çözüm ortağımızın en kısa zamanda size ulaşmasını sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı yani Sectional Door bölümlü, ayrılabilir parçalardan meydana gelen kapı kelimesinin Türkiye'de Otomatik Kapı Sistemleri sektöründe ifade edilme biçimidir.

Seksiyonel Kapı yani Sectional Door bölümlü, ayrılabilir parçalardan meydana gelen kapı kelimesinin Türkiye'de Otomatik Kapı Sistemleri sektöründe ifade edilme biçimidir.

Seksiyonel Kapı Yayı kapının modeline ve kurulduğu alana uygun olacak şekilde profesyonel ekibimiz tarafından kurulmaktadır.

Öncelikle Seksiyonel Kapı ihtiyacı duyulan projede uzman ekibimiz tarafından durum tespiti yapılmalıdır. Seksiyonel Kapı müstakil ev, apartman, site, fabrika, depo vb. birçok alanda kullanılabildiği için öncelikle kullanılacak alan ve ihtiyaçlar - istekler tespit edilmelidir. Seksiyonel Kapı Montajı ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilirsiniz.

Seksiyonel Garaj Kapısı Fiyatları farklı yataklama seçenekleri ile imal edilebilmesi nedeniyle farklı ücretler ile üretilmesine rağmen fonksiyonları ve estetik yapısı dikkate alındığında oldukça uygun fiyatlara sahip olunabilen bir kapı modelidir. Seksiyonel Garaj Kapısı Fiyatları ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı birçok farklı amaçla ve birbirinden değişik alanlara kurulabilen estetik, dayanıklı ve fonksiyonel bir kapı türüdür. Seksiyonel Kapılar otomatik ve manuel olmak üzere 2 yapıda çalışabilmektedir.