Göksu Kapı Blog

Hızlı PVC Kapı giriş - çıkış trafiğinin yoğun olduğu projelerde işlevsel teknolojisi, estetiksel tasarımı ve pratik kullanımı sayesinde en sık tercih edilen Endüstriyel Kapı modelidir. Yüksek Hızlı PVC Kapı olarak da ifade edilen bu ürün modeli hızlı geçiş gerektiren her alanda minimum enerji ihtiyacı ile güvenli çalışma imkanı sunmaktadır.

İç veya dış mekan fark etmeksizin her projeye uyumlu modelleri bulunan Hızlı PVC Kapılar toz ve hava sirkülasyonunu engellerken, zaman kaybını en düşük seviyeye indirmektedir. Yüksek mukavemet gücüne sahip bu sistemler anti bakteriyel yumuşak pvc malzemeden üretilmektedir. Kapının metal aksamı çelikle kaplanmakta ve sistem fonksiyonel kontrol ünitesine sahip olmaktadır.

Hızlı PVC Kapı özellikle kullanıldığı alanın içi ve dışı arasında gerekli yalıtımı sağlayarak hava sıcaklığından etkilenilmemesini sağlar. Araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde sık tercih edilen bu kapı modeli kullanıcılara son derece etkili ve başarılı sonuçlar sunmaktadır.

Göksu Kapı tarafında günümüz teknolojisinin tüm imkanlarından faydalanılarak üretilen Hızlı PVC Kapılar üstün tasarımı sayesinde estetik bir görünüm sunarken, zaman ve enerji kaybını minimuma indirerek kullanıldığı alanlarda maddi tasarruf sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Sizlere çalışma güvenli sunan, zaman kazandırarak enerji kaybınızı minimuma indiren Yüksek Hızlı PVC Kapı modelleri ile ilgili fiyat, ölçü, mekanizma bilgilerini hemen almak için İletişim butonuna tıklayarak yetkili ekibimizle irtibat kurabilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı

Uzman ekibimiz tarafından kaleme alınan bu yazımızda;

 • PVC Kapı Nedir
 • Hızlı PVC Kapı Sistemleri
 • Hızlı PVC Kapı Modelleri
 • Hızlı PVC Kapı Motoru
 • Hızlı PVC Kapı Fiyatları
 • Yüksek Hızlı PVC Kapı
 • Hızlı PVC Sarmal Kapı
 • Hızlı PVC Katlanır Kapı
 • Hızlı PVC Branda Kapı

gibi konularda merak ettiğiniz detayların cevaplarını bulabilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı sistemleri hakkında detaylı bilgi almak, ürün modelleri ile ilgili görselleri inceleyip, teknik özelliklere ve broşüre ulaşmak için goxu.com.tr/hizli-pvc-kapilar bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Hızlı PVC Kapılar içi kumaş dokulu bir yapıya sahip oldukları için yüksek düzeyde izolasyon sunarlar. Kullanıldığı alan ile dışarısı arasında hava akımını azami ölçüde keserler.

Hızlı PVC Kapı sarmal modelleri ile iç mekanlarda, katlanır modelleri ile dış mekanlarda kullanılabilir. Güçlü motorlara ve redüktör sistemlere sahip olan bu kapılar oldukça uzun ömürlü sonuçlar sunmaktadır. Ayrıca kullanıcı isteğine bağlı olarak sabit hızlı ve esnek açılıp kapanma özelliği PVC Hızlı Kapı modellerinde sunulmaktadır. 

PVC Kapı Nedir 

PVC kapı üretiminde yüzeylerde kullanılan ve çok geniş bir değerlendirme alanına sahip olunan plastik bir maddedir. Kapı ve pencere üretiminde çok sık kullanılan bu madde geri dönüşüm imkanına sahip yani çevre dostu bir ham maddedir. Günümüzde ahşap kapılara rakip olan ve yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan PVC Kapı özellikle müstakil evlerde, apartman dairelerinde, sitelerde, depolarda, ticari ve endüstriyel kuruluşlarda sıklıkla tercih edilmektedir. (Otomatik Kapı)

Konut veya işletme sahiplerine estetik görünümlü, fonksiyonel ve güvenli çözümler sunan PVC Kapı modelleri sayesinde kişiler binalarında arzu ettikleri kapılara sahip olmaktadır. Özellikle yoğun insan giriş - çıkışı olan binalarda ve endüstriyel alanlarda kullanılan Hızlı PVC Kapı sistemleri sayesinde müşterilerimize zaman ve enerji kaybının minimuma indiği güvenli, konforlu ve işlevsel Otomatik Kapı Sistemleri sunuyoruz.

PVC Kapı

Hızlı PVC Kapı Sistemleri 

Hızlı PVC Kapı Sistemleri müşterilerin ihtiyaçları ve kullanılacak alanın fiziki durumu göz önünde bulundurulduğunda birçok farklı modelle üretilmektedir. Hızlı PVC Kapı Sistemleri arasında üretim aşamasında değişiklikler yapılmasına neden olan etkenler arasında;

 • Kullanım alanı, (İç mekan - Dış mekan)
 • Cam kullanılması, (Camlı - Camsız modeller)
 • Kanat tipi, (Tek kanatlı - Çift Kanatlı)
 • Sürgü kullanılması,

belirtilebilir.

Kişinin Hızlı PVC Kapıyı kullanacağı yer ve kullanım amacı değerlendirilerek yukarıda belirttiğimiz özellikler gibi birçok opsiyonel seçenek devreye girmektedir. Bu kapı modeli projeye ve amaca en uygun olacak şekilde üretilebilmektedir.

Yüksek Hızlı PVC Kapı 

Kapıların hızlı ve sık açılması gerektiği projelerde Yüksek Hızlı PVC Kapı kullanımı önerilir. Modern tesislerin bir parçası haline gelen bu kapılar tesislere giriş - çıkışların hızlı, konforlu ve rahat şekilde yapılmasını sağlar. Hızlı şekilde açılıp - kapanan bu kapı modelleri kullanıldığı yerin ısı ve enerji kaybını minimuma indirir. Ayrıca bu özelliği sayesinde binaya toz, partikül, cisim, koku, gürültü girişi büyük ölçüde engellenmiş olur.

Yüksek Hızlı PVC Kapı

Hızlı PCV Kapı Motoru 

Hızlı PVC Kapı Motoru birçok ihtiyacın çözümünde kullanılan Hızlı PVC Kapıların üretim aşamasındaki en önemli mekanizmalarından birisidir. Kapının fonksiyonel olarak çalışabilmesi ve sağlıklı şekilde görevlerini yerine getirmesi için doğru kapı motoru seçilmesi gerekir. Uzman ekibimiz tarafından yapılan değerlendirme sonucunda projenize en uygun boyutta ve özellikteki Hızlı PVC Kapının sağlıklı şekilde çalışması için gerekli olan Hızlı PVC Kapı Motoru çeşidi kullanılmaktadır.

Hızlı PVC Kapı Motoru

2024 Hızlı PVC Kapı Fiyatları 

Hızlı PVC Kapılar günümüzde insanların konut ve işyerlerinde duydukları pek çok ihtiyacın çözümü için kullanılan Endüstriyel Kapı modellerinden birisidir. Göksu Kapı olarak ürettiğimiz birçok Hızlı PVC Kapı Modeli sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını en uygun ve sağlıklı karşılayan PVC Kapıları kullanımlarına sunuyoruz.

Yüksek Hızlı PVC Kapı olarak da ifade edilebilen bu kapılar ihtiyaca göre mekanizmalar kullanılarak değişik özelliklerde üretilebilmektedir. Bu durum ürünlerin fiyat aralığında büyük değişimlere yol açmaktadır.

2024 Hızlı PVC Kapı Fiyatları ile ilgili en sağlıklı bilgileri almak, sahip olduğunuz projede ihtiyaç duyduğunuz Otomatik Kapı Sistemine en uygun Hızlı Kapı Modelini öğrenebilmek için Hemen Bize Ulaşarak uzman ekibimizle görüşebilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı Modelleri 

Hızlı PVC Kapılar özellikle ticari amaçla yapılmış binaların iç bölmelerini birbirinden ayırmak için kullanılan Hızlı Kapı çeşididir. Fabrikalar, oto servisler, mağaza depoları ve boyahane kapıları bu tür kapıların en sık kullanıldığı işletme türleri arasında gösterilebilir. İhtiyaca göre farklı özelliklerde üretilen Hızlı PVC Kapı Modelleri arasında;

 • Çelik Aksamlı Sarmal Hızlı PVC Kapı (Roller)
 • Alüminyum Aksamlı Hızlı PVC Kapı (Aluroll)
 • Katlanır Hızlı PVC Kapı (Folder)
 • Fermuarlı Hızlı PVC Kapı (Ziproll)
 • Rüzgara Dayanıklı Hızlı PVC Kapı (Windroll)
 • İzolasyonlu Hızlı PVC Kapı (Termoroll)

gösterilebilir.

Göksu Kapı tarafından üretimi yapılan yukarıda belirttiğimiz tüm Hızlı PVC Kapı türleri farklı özellikleri sayesinde işletmeler için çözümler sunmakta ve ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Hızlı PVC Sarmal Kapı 

Günümüzde özellikle iç mekanlarda ısı, nem, rüzgar kaybının istenmediği, personel ve taşıma araçlarının hızla transferinin sağlanması amaçlanan işletmelerde en sık tercih edilen kapı türü Sarmal Hızlı PVC Kapı olmaktadır. İşletmenin tercihine bağlı olarak şaft mekanizması, dikey kanalları ve alt baza profili alüminyum yapıda üretilebilir. Kapının açılma - kapanma mekanizması kullanım yerine ve durumuna göre kurgulanarak ihtiyaca göre metal kütle dedektörü, ipli switch, kumanda, radar gibi ürünler tercih edilebilir.

Sarmal Kapılar ile ilgili tüm detaylara değindiğimiz yazımıza goxu.com.tr/sarmal-kapi bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hızlı PVC Sarmal Kapı

Hızlı PVC Katlanır Kapı 

Katlanır Hızlı PVC Kapı özellikle dış mekanlarda geçişlerde hızlı ve pratik çözümler sunan endüstriyel kapı modelidir. Yüksek hızı sayesinde işletme içerisinde oluşacak hava sirkülasyonunu minimuma indirir. Hızlı PVC Katlanır Kapı sistemlerinde rüzgar direncine dayanıklı olunması için branda içi desteklenmektedir. Kapının kullanım durumu ve yerine bağlı olarak motor ön tarafa veya yan tarafa monte edilebilir.

Kapının açılma - kapanma mekanizması kullanım yerine ve durumuna göre kurgulanarak ihtiyaca göre metal kütle dedektörü, ipli switch, kumanda, radar gibi ürünler tercih edilebilir.

Katlanır Kapılar ile ilgili tüm detaylara değindiğimiz yazımıza goxu.com.tr/katlanir-kapi bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hızlı PVC Katlanır Kapı

Hızlı PVC Branda Kapı 

Fabrika ve depo alanlarında malzeme giriş - çıkışı yoğun olduğu, kapının çok sık ve hızlı açılıp kapanması gerektiği bölgelerde kullanılan kapı türü Hızlı PVC Branda Kapı olarak adlandırılır. Kullanıldığı ortamda ısı kaybını minimuma indiren Hızlı Branda Kapı sevkiyat sürecinin hızla ve sağlıklı ilerlemesine yardımcı olur. Enerji kesintisinde manuel olarak kullanılabilir.

Branda Kapılar ile ilgili tüm detaylara değindiğimiz yazımıza goxu.com.tr/branda-kapi bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz

Hızlı PVC Kapı ayarı esnasında kapının yüksekliğini yaklaşık 4 mm olarak ayarlamak için menteşenin üstündeki vida kullanılır. Yatay vida ise kapının 5 mm kadar yana hareket etmesini sağlar. Menteşenin alt kısmı sıkıştırma vidalarını barındırır. Bir anahtar kullanılarak gerekli ayarlamalar yapılır.

Hızlı PVC Kapı ayarı esnasında kapının yüksekliğini yaklaşık 4 mm olarak ayarlamak için menteşenin üstündeki vida kullanılır. Yatay vida ise kapının 5 mm kadar yana hareket etmesini sağlar. Menteşenin alt kısmı sıkıştırma vidalarını barındırır. Bir anahtar kullanılarak gerekli ayarlamalar yapılır.

Hızlı PVC Kapı pervazı takılırken öncelikle üreticinin talimatlarına göre çerçeve monte edilerek duvar açıklığına yerleştirilir. Ardından vidalar için uygun delikler açılır. Vidalar veya kapı açıklığındaki tahtaya sıkıca sürülerek vidalama çivileri yerleştirilir. Kapı yerine takılarak menteşeler yerleştirilir.

Hızlı PVC Kapıları temizlenirken öncelikle kapı tamamen açılır. Dış yüzeyden kapı çerçevesi ve menteşeleri içindeki tüm tozları ve kalıntıları çıkarmak için elektrik süpürgesi fırça ucu kullanılır. Hızlı PVC Kapı Pencereleri hariç tutularak temizleme sıvısı kapıya sıkılır ve 10 dakika bekletilir. Daha sonra yumuşak bir bezle silinerek temizlik işlemi tamamlanır.

Kilitli Hızlı PVC Kapı açılırken kapının her iki tarafına da erişiminiz olması gerektiği için bir anahtara ihtiyaç duyulur. Kapının kilidini açmak için anahtarınız yoksa kapının escutcheon plakasını çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı kasasını çıkarmak için kapıyı 90 derece çevirin. Yaklaşık 50 mm yukarı kaldırın ve kapıyı yerinden çıkarın. Yeniden takmak için çıkarma işlemini tersine çevirin ve menteşeyi açın. Kapıyı yerine yerleştirin.