Göksu Kapı Blog

Hangarlarda gerçekleşen fonksiyonel işlemlerin büyük bir güvenilirlik ve verimlilik içerisinde, organizasyon açısından başarıyla tamamlanmasına katkı sağlayan Otomatik Kapı sistemleri Hangar Kapısı olarak adlandırılır. 

Hangar Kapısı oldukça geniş alana sahip projelerde kullanım alanının rüzgar, hava, toz, ısı gibi etkenlerden yalıtılmasını sağlayan kapı türleridir. Hangar Kapısı Sistemleri sayesinde çok büyük ölçekteki kapılar kolayca açılıp kapanabilir. Bazı durumlarda binanın bir cephesi tamamen Otomatik Hangar Kapısı olarak değerlendirilmektedir.

Hangar Kapısı üretim aşamasında uzman ekip tarafından tüm özellikleri belirlenmesi gereken bir üründür. Kapatma panelindeki malzeme seçiminin projeye uyumlu olması gerekmektedir. Bununla birlikte Hangar Kapısının güvenli ve işlevsel bir şekilde projeye uygulanması için üretim esnasında kusursuz hesaplamalar yapılması önemlidir.

Göksu Kapı tarafından üretilen Hangar Kapısı modelleri işletmelere en üst düzeyde emniyet, enerji tasarrufu ve kullanım ömrü sunmaktadır. Esnek ve sağlam Hangar Kapıları üreten firmamız aynı zamanda estetik açıdan projeye en uygun kapıların üretimini hedeflemektedir.

Hangar Kapısı

Bununla birlikte tüm Hangar Kapılarımız doğal aydınlatma imkanı sağlanması için yarı saydam bezlerden üretilir. Arıza emniyeti, yük durdurma birimi gibi birçok emniyet sistemi aktif olarak kullanıldığı için personelleriniz, ekipmanlarınız ve hava taşıtlarınız güven içerisinde korunmuş olur.

Projelerinize %100 uyumlu entegre edilecek Hangar Kapısı modelleri ile ilgili fiyat, ölçü, mekanizma bilgilerini hemen almak için İletişim butonuna tıklayarak yetkili ekibimizle irtibat kurabilirsiniz.

Hangar Kapısı Çeşitleri 

Göksu Kapı olarak uzun yıllardır birçok projenin ihtiyaç duyduğu Hangar Kapılarını en uygun şartlarda üretip teslim etmiş alanında uzman ve tecrübeli ekibi bünyemizde barındırıyoruz. Bu ekip tarafından yapılan değerlendirmelerde Hangar Kapısı üretimi;

 • Kullanılacağı bölgenin iklim şartları,
 • Hangi aracı korumak için kullanılacağı,
 • Projenin alanı ve boyutu,

göz önünde bulundurularak en doğru Hangar Kapısı çeşidi belirlenir.

Üretim sırasında kullanılan sistemin ihtiyacını en sağlıklı biçimde karşılayacak ve hızlı kullanım oluşturacak Hangar Kapısı Motoru tercih edilir. Kullanılan mekanizmalar sayesinde tüm etkilere karşı izole edilmiş dayanıklı sonuçlar elde edilmeye çalışılır. Hangar Kapısı kullanım amacı ve kullanım alanı göz önünde bulundurularak farklı özelliklerde üretilmektedir. Göksu Kapı kalitesiyle ürettiğimiz Hangar Kapısı Modelleri arasında;

 • Uçak Hangar Kapısı
 • Katlanır Hangar Kapı
 • Yana Kayar Hangar Kapı
 • Teleskopik Hangar Kapı
 • Sürgülü Hangar Kapı

belirtilebilir.

Sizde projenizde Hangar Kapılarına ihtiyaç duyuyorsanız Hemen Bize Ulaşarak  üretimini yaptığımız tüm Hangar Kapısı Çeşitleri ile ilgili bilgileri alabilir, hangarınıza en uygun fiyatlarla en uygun kapıyı taktırabilirsiniz.

Uçak Hangar Kapısı 

Uçak hangarları için özel olarak tasarlanmış kanatlı veya yana kayar mekanizma tipinde çalışan kapı türü Uçak Hangar Kapısı olarak ifade edilmektedir. Göksu Hangar Kapıları proje yapısına göre bölünmüş kapı kanatlarının tek veya çift yönde yana kayarak iç içe geçmesi prensibine dayandırılarak açılıp kapanacağı yapıda üretilmektedir.

Uçak Hangar Kapısı hatasız kullanılması gereken bir sistem olduğu için üretiminde yüksek özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu tür Hangar Kapıları üretiminde en yüksek kapasiteyi taşıyacak galvaniz çelikten raylar, raydan çıkmayı engelleyecek mukavemetli kapı kanatları kullanılarak sarsılmayacak bir sistem elde edilir.

Uçak Hangar Kapısı için su tahliye işlemi sağlayan kanallar ısıya karşı genleşmeyi engelleyecek dayanıklı bir şekilde üretilir. Panel sistemlerinin ve mekanizmanın en soğuk havalarda dahi kış şartlarına karşı dayanıklı olması için ray aralarında kauçuk kaplama ile birlikte Hangar Kapısı rezistans sistemleri dahi yer almaktadır.

Uçak Hangar Kapısı

Teleskopik Hangar Kapısı 

Teleskopik Hangar Kapısı uygun motor kullanımı sayesinde işletmelere ekonomik ve pratik bir kullanım sunar. Bu kapılarda sağlıklı bir yönetim sağlanması için profesyonel bir hangar kapısı pano sistemi entegre edilerek tüm kontrol bu pano üzerinden yapılır. Göksu Kapı tarafından üretilen Teleskopik Hangar Kapıları elektrik kesintileri, fırtınalar ve arızalar gibi birçok farklı etkene dayanıklı şekilde kullanıma devam edilebilir

Teleskopik Kapılar ile ilgili tüm detaylara değindiğimiz yazımıza goxu.com.tr/teleskopik-kapi bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Teleskopik Hangar Kapısı

Katlanır Hangar Kapı 

Yana Katlanır Hangar Kapısı olarak da bilinen bu sistemler genellikle endüstriyel tesisler ve hangar içerisindeki bölümlemeler arasında kullanılmaktadır. Yoğun giriş - çıkış olan bu tip bölgelerde Katlanır Hangar Kapıları dayanıklı mekanizması ile birlikte uzun yıllar tek bir sistem üzerinden motorlu şekilde kontrol edilebilir.

Tek bir buton ile açılıp kapatılabilen bu kapılar sık açılıp kapandığı için herhangi bir arızaya yol açmaz. Kullanıldığı alanda toz, kirlilik ve hava yalıtımına karşı dayanıklı özel malzemeler ile üretilmiş Katlanır Hangar Kapısı ortamda daralma veya sıkışıklık oluşturmadan kullanılabilen bir yapıya sahiptir.

Katlanır Kapılar ile ilgili tüm detaylara değindiğimiz yazımıza goxu.com.tr/katlanir-kapi bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hangar Kapısı Üreticisi 

Göksu Kapı olarak ülkemizdeki en büyük Hangar Kapısı Üreticisi olmakla birlikte sadece yurt içi değil yurt dışında birçok projenin ihtiyaç duyduğu kapıları yüksek kalite, güven ve uzun ömürlü ürün prensibi ile üretimini tamamladık. (Otomatik Kapı)

Hangar Kapıları üretilirken iş yerinde kesme, delme, kaynatma işlemleri yapılmaz. Çelik aksam galvanizli sacdan imal edilir veya daldırma galvaniz yapılır. Görünen yüzeyler kimyasal yüzey işleminden sonra astarlanır. U.V. ışınlarına dayanıklı dış cephe boyası ile boyanır.

Hangar Kapısı modellerinde kanat gövdesini oluşturan çelik konstrüksiyon bükme sac profillerden çerçeve formunda modüler olarak üretilmektedir . Kanat panoları bu çerçeve içerisine özel klips profilleri ile sıkıştırılarak emniyetli şekilde monte edilir.

Hangar Kapısı Üreticisi

Göksu Kapı olarak Hangar Kapısı modellerini;

 • İstenilen ölçülerde imal edebilme,
 • Dış cephe kaplamasında geniş ürün gam seçeneği sunma,
 • Manuel ve otomatik çalışabilme özelliğini aktif etme,
 • Oluşabilecek acil durumlarda uygun otomasyon sistemlerini sağlama,
 • Zorlu hava koşullarında sorunsuz çalışabilme,
 • Yüksek kalitede özel yürüyüş takımlarını entegre etme,
 • Dünya’da kabul gören otomasyon sistemlerini kullanma,
 • Bünyemizdeki uzman ve eğitimli personellerimiz sayesinde kullanıcılara gerekli tüm desteği ve çözümleri sunma,

prensiplerini göz önünde bulundurarak üretmekteyiz.

Montaj işlemi hazır parçaların birbirlerine tutturulması ve ray üzerine oturtulduktan sonra sistemin denenmesinden ibaret olup bilinen diğer montaj uygulamalarına oranla çok kısa sürer.

2024 Hangar Kapısı Fiyatları 

Göksu Otomatik Kapı Sistemleri olarak ürettiğimiz 2024 Hangar Kapısı Fiyatları farklılıklar göstermektedir. Bu durumun nedenleri arasında;

 • Projenin büyüklüğü ve kapının kullanım amacı,
 • Üretilecek Hangar Kapısı modeli,
 • Kullanılacak Hangar Kapısı Motoru çeşidi,
 • Kapıda istenilen özellikler,
 • Kullanılması gereken mekanizmalar,

gösterilebilir.

Göksu Kapı hangarın boyutlarına ve kullanım amacına uygun olarak özel ürettiği Hangar Kapılarının üretim sürecinde uzman ekibi tarafından gerekli incelemelerin yapılmasını, en sağlıklı, başarılı, dayanıklı ve güvenli kapıların en uygun fiyatlarla üretilmesini  hedef olarak belirlemiştir.

Hangar Kapısı klasik bir depo veya tesis kapısından çok daha farklı bir yapıya sahip olarak üretilen, özel bir hangar kapısı motor sistemi ile çalışan ve kullanım yerine göre birçok farklı etkilere karşı yalıtım oluşturan bir kapı modelidir.

Hangar alanları klasik bir depodan çok daha fonksiyonel bir şekilde kullanılan ayrıntılara sahip bir bölge olmakla birlikte bu yapılarda yüksek özelliklere sahip ve profesyonel bir Hangar Kapısı kullanılması gerekir.

Hangarın boyutuna ve kullanım amacına göre farklı çeşitlerde Hangar Kapıları üretilmektedir. Günümüzde en sık üretilen Hangar Kapısı Modelleri arasında;

 • Uçak Hangar Kapısı
 • Teleskopik Hangar Kapılar
 • Katlanır Hangar Kapılar
 • Yana Kayar Hangar Kapılar
 • Otomatik Hangar Kapılar
 • Sürgülü Hangar Kapısı

bulunmaktadır.

Projenize en uygun Hangar Kapıları Göksu Kapının uzman ekibi tarafından büyük bir titizlik ve %100 uyum içerisinde üretilmektedir. Kapının kullanılacağı Hangarın boyutu ve kullanım amacı göz önüne alınarak en güvenli, pratik ve uygun fiyatlı Hangar Kapısı üretilip işletmenin kullanımına sunulmaktadır.