Göksu Kapı Blog

Fotoselli Kapı geçiş yapacak insanları algılayabilme özelliğine sahip olan ve özellikle gün içinde giriş - çıkış miktarının yoğun olduğu binalarda kullanılan, kendiliğinden açılıp kapanabilen kapı türüdür. Kapının üst kısmında bulunan Fotoseller sayesinde geçiş yapacak kişi hiçbir fiziksel temas uygulamadan açılabilen bu kapılar Otomatik Kayar Kapı olarak da ifade edilmektedir.

Kişinin geçişini tamamlaması ile birlikte yine otomatik olarak kapanan Fotoselli Kapılar pratik geçiş imkanı ve enerji tasarrufu sağladığı için çok sık tercih edilmektedir. Buna ek olarak kurulduğu alana maksimum seviyede hijyen ortamını da sunarlar. Günlük hayat içerisinde ziyaret ettiğimiz birçok binanın ana girişi kapısı ve ara kapıları harekete duyarlı olan Fotoselli Kapı olarak tasarlanmıştır.

Tek veya çift sürgülü olan, yan tarafa doğru otomatik olarak açılan Fotoselli Kapılar üst kısmında bulunan sensörler sayesinde hareketi algılayarak açılıp kapanmaktadır. Göksu Kapı olarak uzun yıllardır tecrübeli ekibimiz projelerin mimari yapısına en uygun olacak şekilde estetik, kullanışlı ve dayanıklı Fotoselli Kapılar üretmektedir.

Özellikle yoğunluğun yani giriş - çıkış sayısının fazla olduğu binalarda Fotoselli Kapı kullanımı büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca belirsiz periyotlarla açılıp - kapanan Fotoselli Kapı sayesinde kapalı alanın temiz hava alması da sağlanmış olur.

Üretimine devam ettiğimiz Fotoselli Kapıların modellerine, teknik özelliklerine, ürün videolarına ve broşürlerine goxu.com.tr/radarli-kapilar bağlantısını tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fotoselli Kapı

Fotoselli Kapı Nedir 

Üst kısmında bulunan fotoseller yardımıyla geçiş yapacak insanları algılayabilme özelliğine sahip olan ve özellikle gün içinde giriş - çıkış miktarının yoğun olduğu binalarda kullanılan, kendiliğinden açılıp kapanabilen kapılara Fotoselli Kapı denir. (Otomatik Kapı)

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan yoğunlu ve hareketliliği fazla olan bütün binalarda Fotoselli Kapı kullanımı tercih edilir. İşletmeler binalarına otomatik açılıp kapanan Fotoselli Kapıları taktırarak estetiksel ve fonksiyonel birçok avantajın sahibi olurlar.

Fotoselli Kapıların dayanıklı, güvenli ve estetik yapıda üretilebilmesi kullanım alanlarını ve sıklığını artırmaktadır. Özellikle kıstırmayı engelleyici yapısı, açılma - kapanma hız ayarı, elektrik kesintisi anında manuel açılabilmesi en büyük özellikleri arasında gösterilebilir.

Fotoselli Kapı Sistemleri 

Göksu Kapı tarafından üretilen tüm Fotoselli Kapı Modelleri TSE standartlarındadır. Estetik açıdan çok şık bir görünüme sahip olan Fotoselli Kapılar insan giriş - çıkışı yoğun olan binalarda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Fotoselli Kapı Sistemleri güvenliğin üst düzeyde olduğu hızlı kapılardır. Özel korunma gerektiren alanlarda kapının yan tarafındaki şifre paneli sayesinde giriş - çıkış kontrol altında tutulur. En belirleyici Fotoselli Kapı Sistem parçaları arasında;

 • Fotoselli Kapı Kilidi,
 • Fotoselli Kapı Motoru,
 • Fotoselli Kapı Radarı,
 • Fotoselli Kapı Kanat Sistemi,
 • Fotoselli Kapı Rayı,
 • Fotoselli Kapı Hidroliği,
 • Fotoselli Kapı Aksesuarları,
 • Fotoselli Kapı Sensörü,
 • Fotoselli Kapı Kumandası,

gösterilebilir.

Fotoselli Kapı Sistemleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz makalemize goxu.com.tr/fotoselli-kapi-sistemleri bağlantısından erişebilirsiniz...

Fotoselli Kapı Sistemleri

Fotoselli Kapı Kilidi 

Fotoselli Kapılar hızlı ve dayanıklı olmalarının yanında oldukça güvenli otomatik kapı sistemleridir. Güvenliğin ön planda olduğu binalarda Fotoselli Kapı kullanımı oldukça yaygındır.

Fotoselli Kapı Kilidi birçok farklı teknikle sağlanmaktadır. En yaygın kullanılan kilit modeli kapının yan tarafına monte edilen şifre girme panelidir. Bu panele şifre girilerek kapının açılması sağlanarak istenmeyen kişilerin girişi engellenebilir.

Bununla birlikte daha gelişmiş Fotoselli Kapı Kilit teknikleri bulunmaktadır. Bu kilit sistemleri arasında parmak izi okuyucu ve göz tanıma sistemleri gösterilebilir. Bu yöntemler genellikle çok sıkı koruma gerektiren alanlarda kullanılmaktadır.

Fotoselli Kapı Kilidi

Fotoselli Kapı Motoru 

Fotoselli Kapı Motorları Fotoselli Kapı sistemleri arasındaki en önemli parça olarak bilinir. Fotoselli Kapılarda motor ve yürütme sistemi birbirine uyumlu olarak çalışarak maksimum performansın sağlanmasına yardımcı olur. Fotoselli Kapı Motoru ayarları kullanıldığı alana, kullanım amacına ve kapının teknik özelliklerine uygun olarak yapılmaktadır. Bu kapı türü sayesinde fiziksel güce ihtiyaç duyulmadan kişilerin girip çıkması sağlanır ve süreç takip edilebilir.

Fotoselli Kapı Motorları ile ilgili ayrıntılı bilgileri goxu.com.tr/fotoselli-kapisi-motorlari bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Fotoselli Kapı Motoru

Fotoselli Kapı Radarı 

Fotoselli Kapı Radar sistemi günümüzde kızıl ötesi ve mikro dalga frekansları ile çalışır. Fotoselli Kapı Radarı sayesinde kapıya yaklaşılan kişi ya da obje algılanarak kapının açılması ve geçiş sonrası kapanması sağlanır. Fotoselli Kapı Radarı bu süreci kişiyi algıladığı an kontrol paneline düşük voltajlı elektrik sinyali göndererek sağlamaktadır.

Fotoselli Kapı Fiyatları 

Fotoselli Kapı Fiyatları belirlenirken ücrette değişikliğe neden olabilecek birçok farklı neden bulunmaktadır. Sizlere en doğru fiyatı verebilmemiz için ihtiyaç duyduğunuz Fotoselli Kapı modelini ve arzu ettiğiniz diğer özellikleri öğrenmemiz gerekmektedir. Fotoselli Kapılar ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilir, Fotoselli Kapı Fiyatları hakkında detaylı bilgileri Hemen Bize Ulaşın metnine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Fotoselli Cam Kapı 

Yaya trafiğinin çok yoğun olduğu alanlarda binaya giriş - çıkış sürecini hızlandırmak için kullanılan kapı türlerinden birisi Fotoselli Cam Kapı olarak adlandırılmaktadır. Fotoselli Cam Kapılar özellikle market, otel, hastane, banka, iş ve alışveriş merkezi gibi birçok farklı işletme tipinde kullanılmaktadır.

Fotoselli Cam Kapılar;

 • Estetik görünümü,
 • Çalışma hızı,
 • Dayanıklılığı ve uzun ömrü,
 • Minimum enerji ile çalışması,
 • Yalıtım kalitesi,
 • Elektrik kesintisinde manuel kontrol edilebilmesi,

gibi özellikleri sayesinde çok popüler ve tercih edilebilir hale gelmiştir.

Fotoselli Cam Kapılar projenin alanı, yapılış amacı ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak farklı sınıflarda üretilebilmektedir. Fotoselli Cam Kapı kendi içerisinde;

 • Tek Kanatlı Yana Kayar Fotoselli Cam Kapı
 • Çift Kanatlı Yana Kayar Fotoselli Cam Kapı
 • Döner Fotoselli Cam Kapı

sınıflara ayrılmaktadır.

Her bir Fotoselli Kapı Modelinin diğer çeşitlere göre avantajları ve dezavantajları vardır. Uzman ekibimiz tarafından yapılacak inceleme sonucu sizin işletmeniz için en uygun olacak kapı türü nedenleriyle size aktarılacaktır.

Fotoselli Cam Kapılar ile ilgili her detaya değindiğimiz içeriğimize goxu.com.tr/fotoselli-cam-kapi bağlantısından erişebilirsiniz...

Fotoselli Cam Kapı

Fotoselli Kapı Modelleri 

Fotoselli Kapılar el değmeden açılan ve birçok farklı ihtiyaca çözüm olabildiği için farklı modellerde üretilen otomatik kapı türüdür. İnsanların hayatını kolaylaştıran Fotoselli Kapı Modelleri arasında;

 • Cam Fotoselli Kapı
 • Döner Fotoselli Kapı
 • Kayar Fotoselli Kapı
 • Kanatlı Fotoselli Kapı
 • Hermetik Fotoselli Kapı
 • Teleskopik Fotoselli Kapı
 • Radarlı Kapılar

gösterilebilir.

Bu kadar farklı Fotoselli Kapı Modeli olmasının nedeni her binanın farklı ihtiyaçları olmasıdır. Projelerde ön plana çıkan istekler güvenlik, açılış - kapanış hızı, yalıtım, kullanım konforu ve estetik olabilir. Bu isteklerin her birini karşılayan Fotoselli Kapı Modelleri olmaktadır.

Döner Fotoselli Kapı 

Döner Kapı veya Oval Otomatik Kapı olarak da ifade edilen bu Fotoselli Kapı türü insan giriş çıkışının çok yoğun olduğu, aynı anda birçok kişinin giriş - çıkış yapmasının istendiği durumlarda tercih edilir.

Otel, Alışveriş Merkezi, Banka gibi prestijli binaların girişinde kullanılan Döner Fotoselli Kapılar kullanıldıkları binaya estetik ve şık bir görünüm kazandırırlar. Döner Fotoselli Kapılar sahip oldukları dairesel şekil sayesinde farklı yapıdaki oval binaların girişlerine kolaylıkla uyum sağlayabilirler.

Döner Kapılar ile ilgili her detayı anlattığımız yazımıza goxu.com.tr/doner-kapi linkini tıklayarak erişebilirsiniz. 

Döner Fotoselli Kapı

Hermetik Fotoselli Kapı 

Hermetik Fotoselli Kapı özellikle sağlık alanında hizmet veren binalarda yani hastanelerde kullanılmaktadır. Ses yalıtım gücü, özel havalandırmalı ortamlardaki sızdırmazlık özelliği bu kapıları sağlık alanında en sık tercih edilen kapı türü haline getirmiştir.

Hermetik Fotoselli Kapılar;

 • Hastane içerisinde yalıtım gerektiren bölgelerde,
 • Karantina odalarında,
 • Özel gıda odalarında,
 • Ameliyathane kapılarında,
 • Laboratuar radyoloji görüntüleme merkezlerinde,

kullanımı en sık tercih edilen Fotoselli Kapı modelidir.

Paslanmaz çelik, alüminyum lamine ve cam alternatifleri bulunan Hermetik Fotoselli Kapılar toz tutmayıp bakteri barındırmadığı için sağlık alanında hizmet veren kurumlarda tercih edilmektedir.

Hermetik Kapılar ile ilgili her detayı anlattığımız yazımızı goxu.com.tr/hermetik-kapi linkini tıklayarak okuyabilirsiniz.

Teleskopik Fotoselli Kapılar 

Teleskopik Fotoselli Kapı askeri alanlarda, fabrikalarda ve büyük sitelerde en sık kullanılan otomatik kapı sistemlerinden birisidir.Zemininde bulunan ray sistemi üzerinde hareket eden kapı fotosel kullanılarak otomatik açılır - kapanır hale getirilmektedir. Fotoselli Teleskopik Kapı olarak da bilinen bu kapı türünde ray üzerinde hareketliliği sağlayan motorun gücü kapının ağırlığına göre değişmektedir. Geçişlerin kontrolünde oldukça pratik olan bu kapılarda kumandalı özellikler de bulunmaktadır.

Teleskopik Kapılar ile ilgili her detayı anlattığımız yazımıza goxu.com.tr/teleskopik-kapi linkini tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kayar Fotoselli Kapı 

Kayar Fotoselli Kapılarda kapının açılmasına yardımcı olan motor sayesinde açma - kapama süreci otomatik olarak tamamlanır. Fotosel kapının hemen giriş kısmında bulunur. Kişi veya araç kapının tam karşısına geçtiğinde algılanır.

Kayar Fotoselli Kapılar cam özelliği sayesinde karşıdan gelen kişi veya objeyi metrelerce öteden tespit eder. Prizmatik, hava perdeli, eğimli, medya olmak üzere 4 farklı panel modeli bulunmaktadır.

Kayar Kapılar ile ilgili Teknik Özelliklere, Broşür ve Görsellere goxu.com.tr/radarli-kayar-kapilar bağlantısına tıklayarak ulaşabilir, Kayar Kapılar ile ilgili her detayı anlattığımız yazımıza goxu.com.tr/kayar-kapi linkini tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kayar Fotoselli Kapı

Neden Fotoselli Kapı

İnsanların güvenli, hızlı ve konforlu bir şekilde otomatik olarak binalara giriş - çıkış yapmasına imkan sağlayan Fotoselli Kapılar bu nedenlerden dolayı sitelerde, otellerde, mağazalarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, farbrikalarda ve daha birçok projede aktif olarak kullanılmaktadır.

Fotoselli Kapı kullanımı ile ilgili öne çıkan nedenler arasında;

 • Toplu kullanım alanlarında kalabalık oluşumunu engellemesi,
 • Yaya trafiğine düzen getirmesi,
 • Depo ve sevkiyat noktalarında aktarım sağlanırken üretkenliği artırması,
 • Zaman kaybını minimuma indirmesi,
 • İnsanlara konforlu çalışma imkanı sağlaması,
 • Giriş - çıkış esnasında otomatik şekilde açılıp kapanması,
 • Yalıtım özelliği sayesinde ses ve ısıyı hapsetmesi,
 • Enerji ve maddi tasarruf sağlaması,

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm nedenler Fotoselli Kapıları insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde en ideal çözüm haline getirmiştir.

Fotoselli Kapı ihtiyacı olan bir yapıya sahipseniz Hemen Bize Ulaşarak bilgi alabilir, Göksu Kapı kalitesiyle projenize en uygun yapıdaki kapılara minimum maliyetlerle sahip olabilirsiniz.

Fotoselli Kapı Fiyatları belirlenirken ücrette değişikliğe neden olabilecek birçok farklı neden bulunmaktadır. Sizlere en doğru fiyatı verebilmemiz için ihtiyaç duyduğunuz Fotoselli Kapı modelini ve arzu ettiğiniz diğer özellikleri öğrenmemiz gerekmektedir.

Fotoselli Kapılar ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilir, Fotoselli Kapı Fiyatları hakkında detaylı bilgileri Hemen Bize Ulaşın metnine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Fotoselli Kapılar bina girişleri, site girişleri, mağazalar, otoparklar, havaalanları, okullar, fabrikalar, hastaneler, oteller gibi sirkülasyonun fazla olduğu anlarda sıkça kullanılır.

Fotoselli Kapı Ayarı uzman ekip tarafından yapılan montaj sonrasında projeye ve kullanıma en uygun olacak şekilde yapılmaktadır.

Fotoselli Kapı çalışır hale geldikten sonra size kurulumu yapan ekip tarafından gerekli bilgiler verilecek, Fotoselli Kapı Kullanım Kılavuzu bırakılacaktır.

Fotoselli Kapı ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara uzman ekibimiz tarafından yazılan bu makalemizde yanıt bulabilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz bir konu oluşursa web sitemizdeki iletişim kanallarından bize ulaşabilir, whatsapp ikonuna tıklayarak canlı mesajlaşabilirsiniz.

Fotoselli kapılarda iki kanat bulunur. Giriş veya çıkış yapacak kişi kapıya yaklaşarak kapının üstünde bulunan fotosel tarafından algılanır. Otomatik olarak açılan kapı kişi geçiş yaptıktan sonra otomatik olarak kapanır.

Fotoselli Kapı Arızaları arasında;

 • Kapının açılmaması veya kapanmaması,
 • Uzaktan kontrol edilme işlevini yerine getirememesi,
 • Trafosunda yanma yaşanması,
 • Motorunun çalışmaması veya takılarak çalışması,
 • Dişlilerin fonksiyonel olarak çalışmaması,

gösterilebilir.

Fotoselli Kapı öncelikle proje alanına ve amacına uygun olacak şekilde üretilir. Hazır hale gelen kapıların uzman ekibimiz tarafından belirlenen alanlara montajı tamamlanır.

Fotoselli Kapı geçiş yapacak insanları algılayabilme özelliğine sahip olan ve özellikle gün içinde giriş - çıkış miktarının yoğun olduğu binalarda kullanılan, kendiliğinden açılıp kapanabilen kapı türüdür.

Fotoselli Kapılar dayanıklı, güvenli ve uzun ömürlü ürünlerdir. Nadirde olsa meydana gelen arızalar uzman ekibimiz tarafından tespit edilerek giderilir.

Otomatik Fotoselli Kapı Ayarı uzman ekip tarafından yapılan montaj sonrasında projeye ve kullanıma en uygun olacak şekilde yapılmaktadır.

Otomatik Fotoselli Kapı çalışır hale geldikten sonra size kurulumu yapan ekip tarafından gerekli bilgiler verilecek, Fotoselli Kapı Kullanım Kılavuzu bırakılacaktır.

Fotoselli Kapı ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara uzman ekibimiz tarafından yazılan bu makalemizde yanıt bulabilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz bir konu oluşursa web sitemizdeki iletişim kanallarından bize ulaşabilir, whatsapp ikonuna tıklayarak canlı mesajlaşabilirsiniz.

Fotoselli Kapı öncelikle proje alanına ve amacına uygun olacak şekilde üretilir. Hazır hale gelen kapılar uzman ekibimiz tarafından belirlenen alanlara takılır.

Fotoselli Kapının açılma hızı ayarlanabilir yapıdadır. Montaj sonrası size verilen Fotoselli Kapı Kullanım Kılavuzunda ve web sitemizde var olan teknik özellikler kısmında bu durum detaylı olarak açıklanmıştır.

(Kapının genişlik ve yüksekliğine göre uygun olan değeri belirleyiniz . ( 80 – 250 Devir ) Çıkmak için menü - esc – auto tuşlayınız.)

Fotoselli kapı yanlara doğru otomatik bir şekilde açılan kapılardır. Fotosel kelime anlamı olarak içerisinde bulunan sensörlü donanım sayesinde ışıkları algılayarak harekete geçmektedir.

Dolayısıyla Fotoselli Kapı içeriye girecek olan veya dışarıya çıkacak olan bireyleri algılayarak otomatik olarak açılacaktır.

Fotoselli kapı doğramasına takılan kilit zemine bir kilit karşılığı açılarak doğramanın zemine sabitlenmesini sağlar. Bu kilitleme yöntemi mekanik kilitleme yöntemidir.

Kapı Fotoseli giriş çıkış esnasında kişilerin arkasından otomatik olarak kapanır ve bu sayede ısınma sorunu yaşanmaz. Bu durum enerji ve para tasarrufu sağlar.

Ayrıca Fotoselli Kapılar giderek çok daha fazla insanların otomatik garaj kapısını tercih etmesine ve ev ortamlarında kullanılmasına olanak tanımaktadır.

Fotosel fotodetektör, ışık sensörü, optik dedektör, optoelektronik sensörler fotoelektrik etki kullanarak algıladığı ışını elektrik sinyaline dönüştüren veya gelen radyasyona bağlı bir elektrik direnci gösteren bir sensör türüdür.