Göksu Kapı Blog

Kollu Bariyer farklı amaçla kullanılan binalarda araç giriş - çıkışlarını kontrol altına almak, araç - personel geçişlerini denetlemek, araç parkını engellemek ve takip etmek için en yaygın kullanılan bariyer sistemleridir. Özellikle insan yaşamının ve hareketliliğin fazla olduğu şehirlerde kamu - özel fark etmeksizin birçok yapıda Bariyer Sistemleri kullanılmaktadır.

Kollu Bariyer Sistemleri müstakil ev, site, fabrika, hastane, alışveriş merkezi, endüstriyel alanlar başta olmak üzere farklı amaçlarla inşa edilmiş pek çok mekana uygun kullanım yapısına sahip mekanizmalardır.

İnsanların aracından inmeden açılıp - kapanma özelliğine sahip olan Kollu Bariyer modelleri geçiş güvenliğinin yanı sıra konforu da beraberinde sunmaktadır. İstenilen hızda açılıp - kapanma yeteneğine sahip bu sistemler pratik kullanım imkanı sunmaktadır.

Göksu Kapı kalitesiyle üretilen ve tedarik edilen Kollu Bariyer Sistemlerini incelemek, Bariyer Sistemi modelleri ile ilgili detaylı bilgi edinmek için goxu.com.tr/bariyer-yol-blokaj-sistemleri bağlantısına tıklayınız.

Kollu Bariyer sistemlerinin gövde kısmı çarpmalara ve olumsuz dış etkilere karşı daha dayanıklı olması için betonarme üzerine konumlandırılabilir. Bariyer sisteminin kolunun ineceği yere ise bu kolu karşılayacak çatal yapıda ayak bırakılır.

Kollu Bariyer Sistemleri entegre edilen bir motor ve kontrol ünitesi sayesinde Otomatik Bariyer olarak kullanılabilir. Kontrol ünitesi kumanda, buton, plaka okuma, OGS, HGS gibi istenilen mekanizma ile senkronize edilerek bariyerin açılıp - kapanma süreci yönetilebilir.

Kollu Bariyerler uygulanacağı yapının özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre opsiyonel mekanizmalar kullanılarak alana %100 uyumlu hale getirilebilir. Mekanın yapısı ve gereklilikler tespit edildikten sonra tek kollu veya çift kollu olarak üretilebilir.

Göksu Kapı garantisiyle üretilen veya tedariki yapılan Kollu Bariyer Sistemleri ile ilgili detaylı bilgiler almak, işletmenize en uygun Bariyer Sistemlerine uzman ekip arkadaşımız ile anlık mesajlaşarak karar vermek için İletişim metnine tıklayabilir veya sol alttaki Whatsapp ikonuna dokunabilirsiniz.

Kollu Bariyer Sistemleri 

Kollu Bariyer Sistemleri olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen yapısı, otomatik açılıp - kapanma imkanı tanıyan güçlü motoru, uluslararası standartlara uygun özellikleri ve estetik görünümü ile kullanıldığı projelere güvenlik, konfor ve prestiji bir arada sunan ürünlerdir.

Kollu Bariyer Sistemleri üzerine entegre edilen fotoseller araçların geçiş sürecinde konfor ve güvenlik sağlayarak araç tamamen geçene kadar kolun inmesini engeller. Kişilerin ve araçların emniyetine katkı sağlayan bu durum Bariyer Sistemlerinin tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Kollu Bariyer Sistemlerinin diğer bir avantajı kolun açılış - kapanış hızının ayarlanabilmesi olarak gösterilir. İçerisine kontrol ünitesi entegre edilen bariyerler buton, uzaktan kumanda, kart okuyucu, plaka okuyucu gibi birçok farklı tetikleyici ile kontrol edilebilir. Ayrıca binanın geçiş alanının boyutuna göre Kollu Bariyer kol uzunluğu ayarlanabilir. (Mantar Bariyer)

Otomatik olarak açılıp - kapanabilen Kollu Bariyerler bu sayede yüksek güvenliği maksimum konfor anlayışıyla kullanıcılara sunmaktadır. Özellikle yaya veya araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda Bariyer Sistemleri en ideal çözüm olarak bilinmektedir. (Otomatik Bariyer)

Projelerde en sık tercih edilen Kollu Bariyer Sistemleri arasında;

 • Otomatik Kollu Bariyer
 • Manuel Kollu Bariyer
 • Nice Kollu Bariyer
 • BFT Kollu Bariyer
 • Elektrikli Kollu Bariyer

gösterilebilir.

Kullanım alanı, proje amacı ve ürün yapısı göz önünde bulundurularak en uygun Kollu Bariyer Modelinin belirlenmesi Bariyer Sisteminin binaya estetiksel ve fonksiyonel açıdan %100 uyum sağlaması için çok önemlidir.

Kollu Bariyer Sistemlerinin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir 

Günümüzde ofis, plaza, otel, fabrika, belediye, emniyet - askeri kurum, hastane, alışveriş merkezi gibi farklı amaçlarla üretilmiş ve hizmet veren binalarda araç ve insan geçişlerinin kontrolü amacıyla en sık kullanılan mekanizma Kollu Bariyer olarak bilinmektedir.

Kollu Bariyer sistemlerinin tercih sebepleri arasında;

 • Her projeye uygun boyutlarda ve özelliklerde üretilebilmesi,
 • Geçiş yoğunluğu göz önünde bulundurularak istenilen hızda ayarlanabilmesi,
 • Fiyat / Performans açısından çok değerli bir oran sunması,
 • İstenilmesi halinde manuel veya otomatik olarak kullanılabilmesi,

gösterilebilir.

2024 Kollu Bariyer Fiyatları 

Araç, yük veya insan fark etmeksizin binaların giriş - çıkış alanlarında geçişlerinin kontrol altına alınması istendiğinde akla gelen en sağlıklı ve ekonomik çözüm Bariyer Sistemleri olarak bilinmektedir. Özellikle Kollu Bariyer Fiyatları uygun ve etkili bir sistem oldukları için en sık tercih edilen Bariyer sistemi olarak bilinmektedir.

2024 Kollu Bariyer Fiyatları projenin yapısına, boyutuna, kullanıcı isteklerine ve fonksiyonel çalışma için ihtiyaç duyacağı opsiyonel seçeneklere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir.

Kollu Bariyer Fiyatlarında değişiklik oluşmasına neden olan durumlar arasında; 

 • Bariyer sisteminin entegre edileceği alanın boyutu,
 • Sistemin kullanılacağı mekanın yapılış amacı,
 • Mekandaki geçiş yoğunluğu,
 • Bariyer sisteminin manuel veya otomatik çalışması,
 • Otomatik çalışan sistemlerde kullanılacak kontrol ünitesi çeşidi,

bulunmaktadır.

Sizde Göksu Kapı kalitesiyle yapınıza üretilecek Kollu Bariyerler sayesinde binanızı güvenlik altına almak, şık bir görünüme sahip olmak ve tüm bunlara en uygun Kollu Bariyer Fiyatları ile ulaşmak için Hemen Bizi Arayınız...

Nice Kollu Bariyer 

Göksu Kapı olarak uzun yıllardır kapı sistemleri ihtiyaçlarını karşıladığımız işletmelerin geçiş kontrol sistemleri için kullanmak istedikleri Kollu Bariyer Sistemi talepleriyle de ilgilenmekteyiz. Nice firması bu bağlamda uzun süredir işbirliği içinde olduğumuz ve firmalar için bariyer sistemleri tedarik ettiğimiz markalardan birisidir.

NICE Kollu Bariyer sistemleri ile ilgili teknik bilgileri, görselleri, videoları ve broşürleri goxu.com.tr/nice-kollu-bariyer bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

BFT Kollu Bariyer 

Göksu Kapı olarak uzun yıllardır kapı sistemleri ihtiyaçlarını karşıladığımız işletmelerin geçiş kontrol sistemleri için kullanmak istedikleri Kollu Bariyer Sistemi talepleriyle de ilgilenmekteyiz. BFT firması bu bağlamda uzun süredir işbirliği içinde olduğumuz ve firmalar için bariyer sistemleri tedarik ettiğimiz markalardan birisidir.

BFT Kollu Bariyer sistemleri ile ilgili teknik bilgileri, görselleri, videoları ve broşürleri goxu.com.tr/bft-kollu-bariyer bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kollu Bariyer Çalışma Prensibi 

Kollu Bariyer Sistemleri kendisiyle entegre çalışan mekanizmadan gelen ilk komutla kolu belirlenen hızla yukarı doğru kaldırarak 90 derece açıda sabitler. Kullanılan kontrol mekanizmasından (kumanda, buton vb.) gelen ikinci komutla kol belirlenen hızla aşağıya inerek başlangıç konumuna döner. Otomatik olarak gerçekleşen bu süreç kullanıcılara konfor ve güvenliği bir arada sunmaktadır.

Kollu Bariyer Manuel Açma süreci de tarafımıza ulaşan kişiler tarafından en fazla iletilen sorulardan birisidir. Kollu Bariyer Manuel Açma genellikle kontrol noktasında bekleyen bir görevli tarafından yapılır. Geçişe uygun personel ve araçlar için kolu kaldırıp indiren bu görevli giriş - çıkış durumunu da takip etmiş olur.

Kollu Bariyer Genel Özellikleri

Kollu Bariyerler diğer Bariyer Sistemlerinde olduğu gibi farklı özelliklerde üretilebilirler. Kullanılacakları yapıların ihtiyaç duyduğu konularda gereklilikleri yerine getirebilmek için farklı mekanizmalar entegre edildikçe pek çok farklı model Kollu Bariyer sistemi ortaya çıkmıştır. Bu nedenle biz bu kısımda Kollu Bariyerlerin genel özelliklerini belirtmeye çalışacağız.

Kollu Bariyer Sistemleri genel özellikleri arasında;

 • Programlanabilir fonksiyonlara sahip olması,
 • İçerisinde mikro işlemci barındıran kontrol ünitesi bulunması,
 • Su sızdırmaz ve olumsuz dış hava koşullarından etkilenmez yapıda üretilmesi,
 • Aç, Kapa, Dur komutları ile otomatik olarak yönlendirilmesi,
 • Fotosel veya manyetik loop dedektör bağlantısı bulunması,
 • Otomatik açılıp - kapanma özelliğine sahip olması,
 • Zorlanma ihtimaline karşı motorun yanmasını engelleyecek akım kesici ünite bulunması,

gösterilebilir.

Kollu Bariyer Sistemlerinin ölçüleri, tüm teknik detayları ve opsiyonel mekanizmaları ürüne özel hazırlanan broşürlerde belirtilmektedir. Uzman personelimiz tarafından sizlerin genel anlamda bilgilendirilmesi için hazırlanan bu yazımızda genel özelliklere değinmeye çalıştık.

Kollu Bariyer Sistemlerinin Sertifikaları 

Kollu Bariyer Sistemlerinin kullanıldığı mekanda konforlu, güvenli ve uzun süreli hizmet sunması için sahip olması gereken uluslararası sertifikalar arasında;

 • CE (Avrupa Standartlarına Uygunluk)
 • EAC (Avrasya Standartlarına Uygunluk)
 • IP65 (Koruma Sınıfı Testi)

bulunmaktadır.

Kollu Bariyer Sistemleri kullanıldığı yapılarda geçişlerin kontrol altında tutulmasını sağlayan, estetik bir görünüme ve güçlü fonksiyonlara sahip Bariyer modelleridir. En sık kullanılan Bariyer Çeşidi olarak bilinen Kollu Bariyer entegre edileceği alana bağlı olarak farklı kol uzunluklarında üretilmektedir. 

Kollu Bariyer Sistemleri kullanıldığı yapılarda geçişlerin kontrol altında tutulmasını sağlayan, estetik bir görünüme ve güçlü fonksiyonlara sahip Bariyer modelleridir. En sık kullanılan Bariyer Çeşidi olarak bilinen Kollu Bariyer entegre edileceği alana bağlı olarak farklı kol uzunluklarında üretilmektedir. 

Bariyer Kumandasının Kopyalanması kumandanın markasına ve modeline bağlıdır. Kopyalama işlemi orijinal kumandayı yeni kumandayla eşleştirme işlemiyle gerçekleştirilir. Bu durum belirli tuşlara belirli bir sırada basarak yapılır. Ancak bu işlemi yapmadan önce kumandanın kılavuzunu okumanız veya bir uzmana danışmanız önemlidir. Çünkü hatalı işlemler bariyer sistemini bozabilir. Ayrıca güvenlik açısından bu tür eylemler önerilmez.

Hidrolik Mantar Bariyer Sistemlerinin geçiş sırasında hareketleri algılayabilmesi için üzerinde farklı sensörler bulundurmaktadır. Sensörden gelen verinin elektronik kartta işlenmesi ile Hidrolik Mantar Bariyer nasıl aksiyon alması gerektiğine karar verir. Günümüz teknolojisi ile geliştirilen mikroişlemciler ve yazılımlar sayesinde Hidrolik Mantar Bariyer modelleri sıfır hata ile çalışmaktadır.

Bariyer Metre Fiyatları bariyerin özelliklerine, markasına, modeline ve kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Kullanılacağı bölgeyi incelemeden net bir fiyat belirtmek çok zordur.